Ürün Detayları

MEYVELİK BUZ

Açık büfelerde ve banketlerde, ürünlerin sürekli soğuk tutulması gereken ortamlarda ( soğuk sos, özel karışım kokteyller vs ) kullanılan yuvarlak ,altıgen ve sekizgen formlarda hazırlanan , her çeperi buz ,içi derin ve bolca meyve barındırabilen buz basketler.

Açık büfelerin ve banketlerin vazgeçilmez ürünü olarak meyvelik buzlar özellikle soğuk tutulması gereken ürünlerde ve ortamlarda tercih ediliyor. Soğuk soslar, özel karışımlı kokteyller, dondurmalar, içkiler kısacası soğuk kalması gereken ve aroması ile vazgeçilmez olan meyvelik buz yapmak için kullanılan ürünler genellikle yuvarlak ya da altıgen yapıya sahip ya da sekizgen formlarda ki basketlerde barındırılıp üretilir. Çeperi derin kaplar olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. İçinin bolca meyve barındırabilmesi için büyük kaplar olmasına özellikle özen göstermek ve dikkat etmek gerekir.

Özel davetlerin ve partilerin en çok tüketilen ürünlerinden olarak meyvelik buzlar misafirleri çoğu zaman hayrete düşürecek tatlara sahiptir. Misafirlerini şaşırtmak isteyen işletmelerin tercihi olarak meyvelik buz ile davetler artık daha ilgi çekici bir hal almaktadır.

Sağlığı tehdit edici hiçbir ürünün yer almadığı meyvelik buzlar doğal meyvelerden ve meyve soslarından elde edildiği için güvenle tüketilebilir ürünlerdendir. Sıcak yaz günlerinde işletmeler soğuk kalması gereken ürünlerin gerektiği kadar soğuk kalmamasından şikâyetçidir. Özellikle de sıcak iklim bölgelerinde yer alan turistik işletmelerin tercihi olarak meyvelik buz oldukça sık tüketilen ve üretilen ürünlerin başında geliyor. Barmenlerin içeceklerini korumak ve tatlandırmak adına tercih ettiği meyvelik buzlar alacart ve Dünya mutfaklarında da ihtişamı ile açık büfelerin şanını koruyor. Meyvelik buz, soğuk kalması gereken her ürün için tercih edilebiliyor.

Sıcak yaz günleri terleme nedeni ile vücutta su kaybı artar ve vücut için ihtiyaç olan H2O ihtiyacı ile bol bol su tüketmek gerekir. Fakat bazen su içmeyi unutan bireyler için gerekli sıvı alımı sağlanamaz. Özellikle de sürekli olarak hareket eden çocuklar da meyveli buz hem renkleri hem de kokusu ile çocukları cezp edecek ürünlerdendir. Vücudun, cildin ve organların ihtiyaç duyduğu sıvı hacmi ve meyvelerin sağladığı vitamin desteği ile su tüketimi sıkıcı ve zorunlu bir halden çıkarak bir eğlenceye dönüşmüştür. Dolayısı ile meyvelik buzlar sadece işletmeler için değil evler için de üretilip tüketilir ürünlerdendir. Meyvelik buzların hijyenik koşullarda da üretildiğini söylemek mümkündür.