Ürün Detayları

BLOK BUZ

Sanatsal buz performansında kullanılan 80 kg ile 110 kg ağırlığında olan iri cüsseli yekpare buz. Sadece buz kancaları ile en az iki kişi ile taşınabilir özelliği ile üretimi en zor ve zahmetli olan buz çeşidi.

Blok buz kalıp şeklindedir. Farklı ve değişik boyutlarda bloklar halinde sıkıştırılmış ve soğutulmuş olarak üretimi yapılmaktadır. Perakende satışlar için idealdir. Kalıp halinde olduğundan uzun süreli olarak depolanabilir. Satıcı ve alıcı açısından nakliye için uygundur. Farklı boyutlarda bulunan buz kilo bazında satışı yapılır. Farklı boyutlarda olan blok buzlar 15*15*30cm 5 kg, 20*20*50cm 15 kg, 25*25*50cm 23kg olarak kalıp halinde bulunur. Blok buzlar yüksek soğutma kapasitesine sahip olduğundan firmalar tarafından çok tercih edilir. Blok buzlar sıcak ülkeler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Soğutma odası olmadan bile uzun süreli kullanım için uygundur. Bu nedenle sıcak yaz aylarında ve tropikal mevsim özelliği gösteren ülke ve şehirlerde özellikle otelcilik sektöründe çok tercih edilir. Balıkçılık sektörünün de çok tercih ettiği bu sektör bu sektör için sevkiyatta can damarı rolündedir.

Erime kapasitesi çok uzun süre dayandığı için saatlerce ürünü tazelikle muhafaza edebilir. Kütle artıkça erime olasılığı da azalır. Büyük parçalı ürünlerde kütle olarak büyük blok buz alınıp kırılarak da kullanılırsa maliyet aza indirilebilir. Satıcının, kendi isteği doğrultusunda ve ürünün özelliğine göre tercih yapılır. Kullanılacak buz parçalanarak ta kullanabilir. İhtiyaç ve isteğe bağlı olarak bloklar parçalanabilir. Buz parçaları kullanım alanlarına göre blok buz parçalanmalıdır. Aksi durumda buz parçalarının keskin kenarlara veya yüksek oranda kar buzu oluşumuna sebep olabilir.

Bloklar şeklinde olan buz yüzeyi olarak geniş olduğu için erime süresi uzundur. Dondurma satıcıları paketleme yöntemiyle satış yaptıklarında blok buzların kırılmış şekli ile sevkiyat yaparlar. Balıkçılık sektörünün tercih ettiği blok buzlardır. Blok buzlar kalıp şeklinde ve şeffaf renklidir. Blok buzlar makinalar ile üretilir. Blok buz makinası kullanmak risk faktörünü de ortadan kaldırır. Buz makinası üretilirken istenilen miktara ve boyuta göre buzu presleyerek blok haline dönüştürür ve istiflenir. Buz Blok Makinası herhangi bir kimyasal madde veya tuz olmadan direkt olarak buz bloğunu doldurularak alüminyum plakayı benimseyen son teknolojilerden biridir. Çağımız teknolojisi ile birleşen makineleşme farklı buz üretimi yaparak biz müşterilere sunum yapmaktadır.