Ürün Detayları

ON THE ROCKS BUZ BARDAK

“Türkiye’ de ve Dünya’ da buz haliyle ilk ve tek”

  • 100 cc Hacminde özel içecek ve sorbe bardakları.

Bu buz bardak 15 -17 cl hacimlidir. Sahip olduğu kalın taban ile kısa boylu ayaksız bir bardaktır. Özellikle sek viski (straight viski-katıksız) ve buzlu viski servisinde kullanılır. Bu bardağın tumbler bardak cinsinden en önemli farkı ağız kısmının daha geniş olmasıdır. Bolca buzla içmek isteyenler ya da viskisine soda, kola katmayı sevenler için uygun bir tercihtir. On The Rock ya da Viski On The Rock olarak bilinen bu bardak gerek sek viski gerek de buzlu viskilerin olmazsa olmazı denilebilir. Kendisine sıklıkla benzetilen Tumbler Bardakları ise biraz daha farklıdır. Bu bardaklar daha çok viskiye içecek ilave edilecekse (örneğin; kola, su, soda, buz vb.) kullanılır. On the rocks’tan dibi daha da kalındır ve hacmi daha büyük silindir şeklinde bir bardaktır. Ayrıca Bacardi kokteyl, Campari soda, portakal, su ve kola gibi karışımların servisinde de sıklıkla tercih edilir. V tumbler bardağı ise On the Rocks bardağının daha uzunca olanıdır. High Ball ve Collins Bardağı ise farklı boyut stillerinde olabilmektedir. Silindir şeklinde ayaksız düz tumbler bardakların hacimleri 20-26 cl arasındadır. Genellikle viski servisi yapılan bardağın ismi viskiye yakışan odur denmesi tabiri buradan gelebilir.

Viskinin en şık en aristokrat içim şeklidir. Alkol eksi 40 derecede donan bir sıvı olduğu için şişeyi açmadan buzluğa gömseniz bile donmuş olmaz. Çok güzel soğur, fakat bu sefer de tadı bozulur. Single malt viskiye buz atarsanız katil muamelesi görebilirsiniz. Kimisi blended viskide de buz sevmez.

Viski bardağı olarak adlandırıldığı gibi old fashioned ya da on the rocks esas kullanılan isimlerdir. Herkesin bildiği üzere viski, buzlu içildiğinde güzel gider. Bu sebeple geniş şekliyle bu bardak bolca buz kullanımına yardımcı olmaktadır. Özellikle Malibu ve Baileys gibi içkilerin buzlu tüketiminde de kullanımı uygundur. On the rocks buz bardakları, firmamız sayesinde güven içerisinde hiçbir nakliye sorunu yaşamadan temin edebilirsiniz.