Ürün Detayları

CRASH BUZ

Soğuk sunulan sıcak kahve seçenekleri için kullanılır. Cafe cornerlarda alabileceğiniz soğuk kahve malzemesidir. Kimi zaman bardak içine katılır, kimi zamanda bardak altındaki tabak etrafına buz örülerek servis yapılır.

Buzun hemen hemen her halinin özellikle yiyecek ve içeceklerin saklanmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Zira ilk günkü gibi taze, ferah yiyecek ve içecekler için iç ısının sabit bir şekilde kalması ve ısınmaması önemlidir. Bunun için de bu içeklerin veya yiyeceklerin soğuk bir ortamda korunması gerekmektedir. Özellikle yaz günlerinde insanın içini ferahlatan içeceklerin yapımında kullanılan ve belirli bir seviyede donma halini sürdüren özel buzlar crash türü buzlardır. Firmamız tarafından da kahve dükkanları, kola ve benzeri içecek servisi yapan yerler başta olmak üzere içecek alanlarının hemen hemen hepsinde crash buzlar kullanılmaktadır. Bu buzlar, içecek içerisine atıldıktan sonra belirli bir soğuklukta tutmak üzere üretilmektedir. Bu sayede de neredeyse içecek bitene kadar büyük bir erime gözlenmez ve daha soğuk bir içim keyfi sunar.

Firmamızın crash türü üretilen buzlarının genel kullanım alanları içecek sektörü ve aynı şekilde soğuk kahve, kola, soğuk çay, mikshake, smoothie gibi çeşitli içeceklerin hazırlanması ve satışını gerçekleştiren yerlerdir. Bunun yanı sıra yemek ve içecek servisi yapan birçok restoran, kafe, bar ve dondurma satış yerlerinde de sıklıkla crash buzun kullanıldığı görülmektedir. Aynı zamanda kısıtlı olsa da hastanelerde de ilgili tedavi bölümlerinde özel crash buz türlerinin kullanıldığı bilinmekte olup firmamız tarafından crash türü buzların üretimi ve tedarik edilmesi gerçekleştirilmektedir. Fakat genel kullanım alanı içecek sektörü olmanın yanı sıra balık ve benzeri yemeklerin sunumlarında da kullanıldığı ifade edilebilir.

Şekli itibari ile özel bir görünüme sahip olan ve firmamızın da üretimi ve satışını gerçekleştirdiği crasch buzlar, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen smoothie, kokteyller ve bunların yanı sıra milkshake, frozen, frappe gibi içeceklerinde olmazsa olmaz bir tamamlayıcısıdır. Uzun süre dayanıklı yapısı ve hoş görünümü ile hem içecekleri daha estetik görünüme kavuşturmasının yanında uzun süre soğutma özelliği sayesinde, içeceklerin ilk soğukluklarında kalmasına ve daha iyi bir içime katkı sağlamaktadır. Bu sayede de birçok kafede, barda ve dondurma noktalarında bu tür buzların kullanıldığı bilinmektedir. Firmamız tarafından üretilen crash buzlar ister pakette isterseniz de özel ambalajlarda satışa sunulmaktadır.