Ürün Detayları

KAR BUZ

Pudra kıvamında buz. Balıkçı tezgahlarında , balık teşhirlerinde, buz havuzları oluştururken alt tabak temel oluşumlarında, kar helva şerbetleri yapımında, buz pist hazırlanmasında yaygın olan ve daha bir çok alanda kullanılan buz türü.

Özellikle yiyecek ve içeceklerin korunması, uzun süreler saklanmasında büyük rol oynayan, soğuk hava ve buz uygulamaları, şüphesiz birçok kişinin hayatında kurtarıcı bir rol oynamaktadır. Zira çabuk bozulan yiyecek ve içeceklerin saklanmasından günlük yaşamın büyük bir kısmında da özel bir rolü vardır. Firmamız, bu günlük yaşamda kullanılan, başta gıda sektörü, olimpiyat sektörü de olmak üzere ihtiyaç duyulan her alanda buzun kar buzu üretimini ve tedarik edilmesini sağlamaktadır. Firmamızca özellikle Türkiye’nin önemli yerlerinde düzenlenen kış olimpiyatları, kış oyunları ya da buz pateni yarışmaları için buz tonaj ya da daha büyük ölçülerde kar buzu satışı gerçekleştirmektedir.

Kar buzu, karın pudra kadar ince bir kıvamda olan halidir ve özellikle kolay şekil alan fakat donuk kalma süresi oldukça uzun olan bir türdür. Bu sebeple yiyecekten, spor sektörlerine kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Firmamız özellikle bu noktada önemli kış müsabakalarına ev sahipliği yapmış olan ülkemizde, kayma pistlerinin oluşturulmasında buzların tedarik edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra buz havuzlarının oluşturulmasında kullanılan ve genellikle havuzun zemin kısmını oluşturan yerde, kar buzu türü kullanılmaktadır. Aynı zamanda buz pistlerinin yine taban kısımlarında da kar buzunun kullanıldığını söylemek gerekir. Bu bakımdan özellikle buz ile ilgili herhangi bir sporda firmamız tarafından her ağırlıkta ve yapıda kar buzu satışı yapılmaktadır.

Firmamızın da tedarik sağladığı bir başka kar buzu uygulamaları da sıklıkla yemek, yiyecek sektörlerine ilişkin olmaktadır. Özellikle ülkemizde oldukça fazla olan balık üretimi ve satışında, balıkların bozulmadan kalması için kullanılan buz türü kar buzudur. Aynı zamanda ülkemizin yöresel lezzetlerinden biri olan kar helvası ve şerbetlerinin yapımında da ince yapıda olan ve soğutucu özelliği yoğun olan kar buzu ürünümüzün tercih edildiği görülmektedir. Sadece balık ve helva değil aynı zamanda kısa sürede bozulması muhtemel olan yiyecek ve içeklerin sunumunda da kar buzu tercih edilmektedir. Firmamızca üretilen kar buzları, en iyi kalitede ve normal şartlara uygun bir erime süresine sahip olmakla birlikte uygun fiyatlarla satılmaktadır.